Tipy atriky

Zimování Brugmansií

zimování Brugmansií - Andělských trumpet

Před příchodem prvních mrazů musíme Brugmansie, jakožto přenosné rostliny zazimovat. Venku zůstat nemohou, poněvadž mrazy je nezvratně zničí.

Zimovat Andělské trumpety můžeme dvojím způsobem. Buď rostliny necháme vzhůru a uložíme je do např. zimní zahrady s dostatkem světla a teplotou přesahující 15 stupňů, nebo je uložíme ke spánku. Dobrým krokem je ošetřit je přípravkem proti savému a žravému hmyzu.

Zimování v tmavé místnosti

Uložením ke spánku mám na mysli omezení růstu rostlin během zimního období. Uložit je můžeme v tmavé místnosti s teplotou kolem 10ti stupňů. Listy opadají a zbyde pouze kmen. Zálivka se v případě uvedení ke spánku o dost snižuje. Jde jen o to, aby kořeny zcela nevyschly. Během zimy stačí zalít 1x, 2x do měsíce, decentně. Pokud máte pro rostlinu světlé umístění a chladné, zálivka bude stejná jako u rostlin v tmavé místnosti.

zimování Brugmansií - Andělských trumpet
zazimovaná Brugmansie se semeníkem

Zimování Brugmansií ve světlých místnostech

Pokud simulujete léto uvnitř, tedy v zimní zahradě, nebo osvětlené místnosti, je zálivka vyšší. Dochází totiž k vyššímu odparu a květina toho spotřebuje více, než když spí. Ve chvíli, kdy rostliny necháváme vzhůru, musíme jim zajistit dostatečnou vlhkost okolí 60 – 70% a dostatek světla pomocí rostlinných lamp s příslušným množstvím lumenů. Záleží zda je chcete podporovat v růstu, či květu.

Mohlo by se vám také líbit...