galerie

Druhy brugmansií v mé zahradě

zahrada

Pěstování Andělských trumpet je jako závislost. V mojí zahradě naleznete zatím jen něco přes dvacet druhů rostlin. Jsou tu jak základní Suaveolens, tak některé druhy minidurmanů, plnokvěté Brugmansie běžně sehnatelné a některé novější druhy nedávno vyšlechtěné. Jejich počet se ale markantně zvyšuje a v nadcházející sezóně jich bude mnohem více. Ostatně, níže ve výpisu již naleznete všechny druhy Brugmansií v mé zahradě.

Přebytky mých rostlin naleznete v sekci „prodej“

Kultivary, které mám nově jsou bez popisu, s proklikem do databáze kultivarů. V průběhu léta budou stránky doplněny o vlastní poznatky a fotky. V zahradě mám zatím i jednu ze starších Brugmansií, a to odrůdu Culebra.

Zahrada v proměnách

Moje zahrada, můj chrám. Každý rok ji buduji celou znovu, proto, aby od jara do pozdního podzimu byla oázou. Rok od roku je to lepší, během zim mne napadají nové nápady na seskupení rostlin a terénní úpravy.

S příchodem jara začíná kolotoč příprav – přesévání kompostu, shánění hnojiva nebo kopání děr.

Začátkem léta získáváme první ovoce ve formě cudných sem tam květů. Rostliny jakoby odhodily háv studu a kvetou jedna za druhou. I menší stydlivky se koncem srpna osmělují a ukazují se v plné kráse.

Druhy brugmansií v mé zahradě
andělské trumpety pěstování
Südwind, Bergfee

Září už je boom. Starší a silnější jedou třetí kolo kvetení a Suaveolensky jsou až do mrazů k nezastavení.

Druhy brugmansií v mé zahradě
andělské trumpety pěstování
Andělská trumpeta , Brugmansie Romantika

Pozdní podzim ubírá rozvitým trubkám barvu a vše začíná být bezbarvé. Zahradníci začínají být posmutnělí, protože přichází čas hibernace, spánku a odpočinku. Čas řezání a úklidu. Níže na obrázcích je Brugmansia Südwind před podzimním řezem a po. Důležité pro brzké kvetení nadcházejícího léta je zachování rozvětvení.

Druhy brugmansií dle abecedy